Жодна Українська кухня не обійдеться без смачного червоного борщу, де основний інгредієнт червоний буряк!збір буряка в контейнер Традиційна «шуба» та смачний салат з тертого червоного буряка. Все це невіддільна частина нашої кухні. Але не тільки тут знайшов використання червоний буряк. Він натуральний барвник, який широко використовується в харчовій промисловості.Та що потрібно знати, якщо Ви вирішили розпочати вирощувати червоний буряк для бізнесу.

червоний буряк гібрид круглий Якщо враховувати війну в Україні, для нашої країни просто необхідно нарощувати власний виробничий потенціал. А червоний буряк доповнить Вашу колекцію культур для культивування. Зручний буряк тим, що спокійно росте в нашій кліматичній смузі. Вирощують на не кислих ґрунтах. Та полюбляє рости на гряді через те, що і морква з цибулею. Для збільшення врожайності використовують полив та підживлення макро- та мікро- елементами.Історично склалось, що Вінничина та Хмельниччина славилися своїми врожаями різних видів буряка. Як червоного, так і цукрового. Але варто пам’ятати та знати про деякі специфічні дрібниці.Наприклад під час вибору насіння червоного буряка слід пам’ятати, що люді більше купують круглий, а не циліндричний. Але циліндричний більший і доволі якісний по своїм властивостям. Тому для перероблювання він підходить краще. Для ринку своєю чергою купують насіння круглого буряка. Компанія Органік-Д, надає перевагу таким гібридам, як Скарлет та Кестрел, детальніше за посиланням https://organic-d.com.ua/zamovyty-buryak  

Взагалі проблем в придбанні насіння немає. Є достатня кількість гібридів, які добре себе зарекомендували. У таких великих компаній, як Hazera.

Початківцям варто враховувати «ростковість»

Ще одна дрібниця про яку необхідно знати початківцю про насіння – це ростковість буряка, яка визначається коефіцієнтом від 1,1 до майже 2. Він впливає на те скільки необхідно насіння на гектар. Тобто чим більше ростковість, тим менше насіння необхідно використовувати. Тому його враховують, щоб уникнути загущення буряка, яке може призвести до того що буряк буде дрібним.

Запитати можна про цей коефіцієнт у постачальника, зазвичай якщо фермер досвідчений, то він вже володіє інформацією. Для початківців, відповідно важливо не забувати про це і враховувати під час розрахунку кількості насіння на гектар.

Висадка буряка на гряду сприяє підвищенню врожайності

Для посіву підходить стандартна овочева сівалка, в компанії  Органік-Д, наприклад, використовується італійська сівалка Agricola https://www.agricolaitaliana.it/prodotti/snt-2-320/?lang=en&portfolioCats=49%2C47%2C50%2C48%2C51%2C52%2C53%2C54 . Також підійдуть подібні сівалки інших виробників, які дозволяють висадження на гряду. З відповідним розташуванням дисків.

висадка буряку на гряду Органік ДЗменшення врожайності може вивести собівартість на рівень, як і при крапельному поливі. Але об’єм буде менше, відповідно і дохід буде значно менший. Якщо Ви все-таки вирішили ризикнути та садити без поливу, треба одразу «зарядити» землю мікро та макро елементами. Та під рукою має бути постійно оприскувач для боротьби зі шкідниками. Теж перевага крапельного зрошення, що підживлення та ЗЗР, коли це необхідно. А системне підживлення своєю чергою приносить свої результати. Детальніше про технологію вирощування буряка можна прочитати тут https://organic-d.com.ua/novyny/yak-pratsyuye-tehnologiya-vyroshhuvannya-organik-d

Зменшення врожайності автоматично збільшує собівартість червоного буряку

Авжеж досвідчений агроном моментально реагує на різні сигнали, та може вчасно запобігти хворобам. Але на власному досвіді, можна впевнено сказати, що швидко знайти оприскувач в сезон не так то просто. А це може призвести до втрати врожаю.

Щодо збору буряку необхідне те саме обладнання, що й для цибулі, через те, що подібні технологічні процеси. Такі як ніж для зрізання гички, та спеціальна копачка.

Якщо говорити про зберігання буряка, він добре зберігається навіть, якщо немає нормального сховища. Але слід уникати таких технологій, як зберігання буряку в білих пропіленових мішках. Де він може заразитися різними грибками чи плісенню. Буряк може довго зберігатись і при навальному типі зберігання.

Для промислового зберігання необхідні умови, як для моркви, тобто стабільна температура в сховище близько 1 градуса тепла. Та відповідна вологість, близько 80%. Внаслідок того, що буряк може втрачати вологу під час зберігання.

Як правильно розрахувати майбутню собівартість, щоб вирощувати червоний буряк вигідно

Розрахувати рентабельність буряку дуже просто. Цього року витрат на один гектар становило близько 250 тис. грн/га. Тому для врожаю 40000 тонн ми отримаємо 6,25 грн/кг, а при врожайності 80000 тонн відповідно – 3,125 грн/кг. Тому дуже важливо використовувати правильні технологічні карти та досвідченого агронома. Щоб при одних і тих самих витратах, був відповідно високий результат.

Ринок овочів досить активно розвивається, зокрема буряк активно купляють супермаркети. Переробники хрону для забарвлення продукції, інші виробники харчових барвників. На багатьох підприємствах він вже давно став частиною технологічного процесу.

Як приклад розвивається такий продукт, як буряк у вакуумному пакуванні, очищений  та вже нарізаний для подальшого використання в кулінарії. Також досить активно використовуються в кулінарії самих супермаркетів.

За кордон імпортують вже перероблений буряк, у вигляді харчових барвників. Та інших видів полу фабрикатів.

Оптимальне розподілення площ під овочеві культури та червоний буряк

Щоб мати представлення про те в який пропорціях вирощують великі овочеві підприємства. То можна розподілити так: 50% – цибуля, 30% – морква, 20% – буряк. Дана формула враховується при майбутньому плануванні.

Оптимально використовувати ресурси та площі, це головна задача яка стоїть перед сучасними аграріями. При цьому актуально пам’ятати про свою культуру, яка сама підказує в якому напрямку необхідно рухатися. Вкладати в овочеві культури на сьогодні досить вигідно, якщо мати певний досвід та ресурси. При цьому досить широкий споживчий ринок, дозволяє досить швидко реалізувати продукцію по вигідній ціні.

фасування червоного буряку в сітки