Цього року овочева ферма  Органік-Д визнана кращим підприємством Вінницької  області у сфері овочівництва. Таку відзнаку компанія отримала нещодавно від Вінницької ОДА (Обласної держадміністрації), а йшла до цього два дуже динамічні роки роботи.

Вадим Кричковський, директор Органік-Д, розповідає про цікавий  шлях підприємства  в агробізнесі.

1 рішучий крок

Іноді треба зробити рішучий крок і, як правило, на самому початку . Нашим першим кроком був вибір ніші у сільському господарстві. Всупереч українським стереотипам, що морква тільки з Херсону добра, ми вирішили довести, що можемо вирощувати якісні овочі  та ще й  заробляти  на цьому.

2 вивчати як це зростає

Овочева ферма, що знаходиться у Сисутсках під Вінницею, першою у Центральній Україні  почала вирощувати врожай на органічному добриві власного виробництві. Весь  пілотний 2017 рік Органік-Д був сконцентрований на одній культурі  –  помаранчевій.  А також на будівництві сучасного холодильного сховища, яке  стало серцем всього агрокомплексу. На той час компанія  складалася лише з трьох постійних працівників. Та щоденно вивчала процес вирощування моркви.

Треба було отримати відповіді на прості, але важливі питання  для агропочатківців. Коли почати сіяти? Як вдобрювати органічною рідиною? Чи зараз збирати врожай чи пізніше? Як вірно обрати партнерів? З якою лабораторію співпрацювати? Які ще культури ми можемо вирощувати у наших умовах? І так далі…

3  розуміти свої можливості

Зрозумівши можливості та отримавши задовільні результати майже з «нуль» нітратів та пестицидів, ми пішли далі, – каже Вадим Кричковський, – і  ризикнули купити власну  коштовну техніку’ . Сучасне обладнання  разом із крапельним зрошенням, яке не часто застосовують у овочівництві, дало нам  впевненість та поштовх рухатися  далі. Але й  виявило поточні проблеми – нестачу воду, нестабільність ринку, неможливість розрахувати прибуток…

Щоб не сталося наступного року, ми готові, тому що розуміємо –  це агробізнес. Треба бути готовими до всього і крапка.

4 не лякатися «точного землеробства»

До речі,  – продовжує директор,  –  від ризиків нас страхують методи точного землеробства’. Органік-Д отримує картограми розподілу макро- та мікроелементів для точного дозування добрива в подальшому. І таким чином дбайливо ставиться до землі. Тому, перш ніж орати землю, компанія замовляє аналізи зразків ґрунту.

5 персонал надважливий!

Технології завжди змінюються, а з ними і люди. Важливо брати у команду тих людей, які готові йти з тобою далі та розділяти цінності організації. Бути просто орієнтованим на результат вже недостатньо.  ‘Вирощуємо свій персонал, як улюблений врожай, – посміхається Вадим Кричковський, – і здається, нам це вдається .

6 не втрачати жагу до нових ідей

Стосовно агроперспектив, – каже  директор Органік-Д, – зараз в пріоритеті харчова безпека міжнародного рівня, отримання відповідних сертифікатів,  опрацювання експортних напрямків, пошук зарубіжних партнерів ’.  А в поточних планах ферми   покращення технологій вирощування, подальше підвищення якості продукту та  розширення овочевої лінійки: лук, цибуля, картопля, капуста. Мета 2020 – забезпечити  нашого покупця місцевими овочами від А до Я.

7 завойовувати  впевненість клієнта у своїй продукції

На питання, як все ж таки стати успішним у сільському господарстві, в Органік-Д відповідають просто: ‘Успіх  –  це картинка, а все інше – щоденна рутинна праця. Цим ми і займаємося кожного дня, щоб завойовувати увагу наших покупців якісними продуктом та сервісом ’.